Provided by: util-linux-locales_2.40.2-1ubuntu2_all
НАЗВА
ipcrm - вилучення певних ресурсів IPC
КОРОТКИЙ ОПИС
ipcrm [options] ipcrm [shm|msg|sem] ID ...
ОПИС
ipcrm removes System V inter-process communication (IPC) objects and associated data structures from the system. In order to delete such objects, you must be superuser, or the creator or owner of the object. Об’єкти IPC System V належать до трьох типів: спільна пам’ять, черги повідомлень та семафори. Вилучення об’єкта черги повідомлень або семафора є негайним (незалежно від того, чи утримує ідентифікатор IPC для об’єкта якийсь процес). Об’єкт спільної пам’яті буде вилучено, лише після того, як усі долучені до нього процеси від’єднають (shmdt(2)) об’єкт від свого простору віртуальних адрес. Передбачено підтримку двох стилів синтаксису. Старий історичний синтаксис Linux визначає трилітерні ключові слова, які вказують, який клас об’єкта слід вилучити, і один або декілька ідентифікаторів IPC для об’єктів цього типу. Сумісний із SUS синтаксис уможливлює визначення нуля або більшої кількості об’єктів усіх трьох типів в одному рядку команди, а об’єкти визначаються ключем або ідентифікатором (див. нижче). І ключі, і ідентифікатори може бути вказано у формі десяткового, шістнадцяткового (вказаного із початковим «0x» або «0X») або вісімкового (вказаного із початковим «0») числа. Подробиці вилучення описано на сторінках підручника shmctl(2), msgctl(2) і semctl(2). Опис ідентифікаторів і ключів наведено на сторінці підручника ipcs(1).
ПАРАМЕТРИ
-a, --all [shm] [msg] [sem] Вилучити усі ресурси. Якщо надано аргумент параметра, вилучення буде виконано лише для вказаного типу ресурсів. Увага! Не використовуйте -a, якщо ви не певні щодо того, як програмне забезпечення, яке використовує ресурси, може реагувати на вилучення об’єктів. Деякі програми створюють такі ресурси під час запуску і можуть не містити коду для обробки неочікуваного зникнення ресурсів. -M, --shmem-key ключ-shm Вилучити спільний сегмент пам’яті, створений за допомогою ключа-shm, після того, як буде виконано останнє від’єднання. -m, --shmem-id ідентифікатор-shm Вилучити спільний сегмент пам’яті, визначений за допомогою ідентифікатора-shm, після того, як буде виконано останнє від’єднання. -Q, --queue-key ключ-повідомлення Вилучити чергу повідомлення, яку створено за допомогою ключа-повідомлення. -q, --queue-id ідентифікатор-повідомлення Вилучити чергу повідомлення, яку вказано за допомогою ідентифікатора-повідомлення. -S, --semaphore-key ключ-семафора Вилучити семафор, який створено за допомогою ключа-семафора. -s, --semaphore-id ідентифікатор-семафора Вилучити семафор, який вказано за допомогою ідентифікатора-семафора. -h, --help Вивести текст довідки і завершити роботу. -V, --version Вивести дані щодо версії і завершити роботу.
ЗАУВАЖЕННЯ
У її перших реалізаціях для Linux в ipcrm було використано застарілий синтаксис, який показано у другому рядку розділу КОРОТКИЙ ОПИС. На сьогодні, було додано можливості, які є у інших реалізаціях ipcrm для *nix, а саме можливість вилучати ресурси за ключем (а не лише ідентифікатором) і враховувати їхній синтаксис рядка команди. Для зворотної сумісності передбачено підтримку попереднього синтаксису.
ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНЬТЕ
ipcmk(1), ipcs(1), msgctl(2), msgget(2), semctl(2), semget(2), shmctl(2), shmdt(2), shmget(2), ftok(3), sysvipc(7)
ЯК НАДІСЛАТИ ЗВІТ ПРО ВАДИ
Для звітування щодо вад скористайтеся системою стеження за вадами - https://github.com/util-linux/util-linux/issues.
ДОСТУП ДО ПРОГРАМИ
Програма ipcrm є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з архіву ядра Linux <https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/>.