Provided by: psmisc_23.7-1build1_amd64
НАЗВА
pstree — програма для показу ієрархії процесів
КОРОТКИЙ ОПИС
pstree [-a, --arguments] [-c, --compact-not] [-C, --color атрибут] [-g, --show-pgids] [-h, --highlight-all, -H pid, --highlight-pid pid] [-l, --long] [-n, --numeric-sort] [-N, --ns-sort чу] [-p, --show-pids] [-s, --show-parents] [-S, --ns-changes] [-t, --thread-names] [-T, --hide-threads] [-u, --uid-changes] [-Z, --security-context] [-A, --ascii, -G, --vt100, -U, --unicode] [pid, користувач] pstree -V, --version
ОПИС
pstree показує ієрархію запущених процесів. Коренем дерева вважатиметься pid або init, якщо pid не вказано. Якщо вказано ім'я користувача, усі ієрархії процесів матимуть корінь у процесах, власником яких є вказаний користувач. pstree візуально об'єднує ідентичні гілки, беручи їхні записи у квадратні дужки і додаючи лічильник повторень. Приклад: init-+-getty |-getty |-getty `-getty перетворюється на init---4*[getty] Дочірні гілки процесу буде показано під батьківським процесом із назвою процесу у фігурних дужках. Приклад: icecast2---13*[{icecast2}] Якщо pstree викликано як pstree.x11, програма наприкінці рядка надішле користувачеві запит щодо натискання клавіші Enter і не поверне керування, доки цього не станеться. Такий варіант роботи є корисним, якщо pstree запущено у графічному терміналі. Використання певних ядер та параметрів монтування, зокрема параметра hidepid для procfs, може призвести до приховування даних щодо деяких процесів. У таких випадках pstree намагатиметься побудувати ієрархію без цих даних, показуючи назви процесів за допомогою символів знаку питання.
ПАРАМЕТРИ
-a Показувати аргументи рядка команди. Якщо рядок команди процесу вивантажено, запису процесу буде показано у дужках. -a неявним чином вимикає ущільнення для процесів, але не для гілок. -A Використовувати для малювання ієрархії символи ASCII. -c Вимкнути ущільнення для ідентичних гілок ієрархії. Типово, програма ущільнює гілки, якщо це можливо. -C Розфарбувати назви процесів за заданими атрибутами. У поточній версії pstree передбачено підтримку лише значення age, використання якого розфарбовує процеси за віком. Процеси, які є новішими за 60 секунд, буде показано зеленим, новіші за годину — жовтим, а решту — червоним кольором. -g Показувати PGID. Ідентифікатори груп процесів (PGID) буде показано у форматі десяткових чисел у дужках після кожної назви процесу. Якщо має бути показано одночасно PID та PGID, PID буде показано першими. -G Використовувати для малювання ліній символи VT100. -h Підсвічувати поточний процес і його спадкоємців. Не працює, якщо у терміналі не передбачено підсвічування або до показаної ієрархії не входить жоден з поточний процесів та його спадкоємців. -H Подібний до -h, але буде підсвічено вказаний процес. На відміну від команди з параметром -h, pstree завершує роботу повідомленням щодо помилки, якщо використано -H, і підсвічування є недоступним. -l Показувати довгі рядки. Типово, рядки буде обрізано на символі, який визначається значенням змінної середовища COLUMNS, або на символі, який визначається шириною дисплея. Якщо жодне з цих значень не визначено, рядки буде обрізано на позиції 132. -n Упорядкувати процеси із однаковим батьківським записом за PID, а не за назвою. (Числове упорядковування.) -N Показувати окремі ієрархії для кожного простору назв визначеного типу Можливими значеннями типу є такі: ipc, mnt, net, pid, time, user, uts. Звичайні користувачі не мають доступу до даних щодо процесів інших користувачів, тому виведені дані будуть доволі обмеженими. -p Показувати PID. PID буде показано як десяткові числа у дужках після назви процесу. Використання параметра -p неявним чином вимикає ущільнення. -s Показати батьківські процеси вказаного процесу. -S Показати переходи просторів назв. Подібний до -N. Якщо команду віддано від імені звичайного користувача, виведені дані будуть доволі обмеженими. -t Показувати повні назви гілок, якщо такі доступні. -T Приховати гілки і показати лише процеси. -u Показати переходи uid. Якщо uid процесу відрізняється від uid батьківського процесу, новий uid буде показано у дужках після назви процесу. -U Використовувати для малювання ліній символи UTF-8 (Unicode). У Linux 1.1-54 і новіших версіях увійти до режиму UTF-8 у консолі можна за допомогою команди echo -e ' 33%8', а вийти — за допомогою команди echo -e ' 33%@'. -V Показати інформацію щодо версії. -Z Показувати поточні атрибути захисту процесу. Для систем SELinux це буде контекст безпеки.
ФАЙЛИ
/proc розташування файлової системи процесів
ВАДИ
Деякі набори символів можуть бути несумісні із набором символів VT100.
ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНЬТЕ
ps(1), top(1), proc(5).